Kiedy jest Dzień Taty?

Dzień Ojca zbliża się w Polsce wielkimi krokami. W roku 2022 będzie to czwartek 23 czerwca. Warto pomyśleć o zakupie prezentu odpowiednio wcześniej i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jednym z najlepszych prezentów, jaki możesz komuś podarować (a szczególnie tacie) jest własna obecność. Drugie miejsce na podium zajmują książki. Nawet jeśli Twój tato nie jest wielkim miłośnikiem literatury, a np. wędkowania, może warto kupić mu poradnik czy podręcznik w takiej tematyce. Warto pomyśleć również – jeśli chodzi o prezent na Dzień Ojca – nad kupnem dobrego, norweskiego kryminału albo czegoś bardziej górnolotnego. W języku polskim tworzyło wielu wybitnych pisarzy i może warto zapoznać tatę z prozą takich wirtuozów jak Twardoch, czy Gombrowicz. 

Książka będzie doskonałym prezentem

Dzień Ojca obchodzony jest w Polsce zawsze 23 czerwca. Jest to święto mnie popularne niż Dzień Matki czy Dzień Babci. Ojcowie są w naszym kraju wyjątkowo niedoceniani, a przecież bez nich również nie pojawiłoby się życie. Warto pomyśleć o wyjątkowym prezencie z tej okazji, ponieważ ojcowie – nawet ci uchodzący za twardzieli – także mają uczucia i lubią dostać miły upominek.

Powieść, podręcznik np. o rzeźbieniu w drewnie czy książka z przepisami kulinarnymi będą prezentami idealnymi. Oprócz tego, że książki mają wielką wartość merytoryczną i można z nich wynieść naprawdę dużo, zapewniają nam rozrywkę i uczą pewnych postaw. Niezależnie od tego, ile Twój tato ma lat, warto zadbać o jego mózg i podarować mu wartościową książkę. Może to być Jakub Żulczyk, jeśli ojciec jest zainteresowany mrocznym życiem Warszawy, albo norweskie kryminały, jeżeli lubi sprawy detektywistyczne. Możesz sprawdzić, jakie tytuły tata ma na półce i jakich mu brakuje. 

Nie zapomnij w tym roku o swoim rodzicielu i zrób mu prezent na dzień taty np. w postaci książek. Nie muszą to być skarpetki, ani alkohol. Książki będą idealnym prezentem na Dzień Ojca, warto jednak wybrać coś, co będzie dla niego ciekawe i interesujące. Powstało już miliony książek i jedna z nich na pewno spodoba się Twojemu tacie. Może podręcznik o budowie silników spalinowych, a może jednak wiersze Norwida? Wybór należy do Ciebie.